Marek Podmolík

Pocházím z vesnice, kde jsme žili na statku. Rodiče mě ke sportu nevedli a kvůli práci, které byla okolo statku celý rok, ani nepodporovali. Začal jsem ve 12ti letech s basketbalem a ve 13ti jsem začal hrát fotbal. Sport jsem si zamiloval a časem se k tomu přidal i sen učit. Díky zraněným kolenům jsem po operaci nezvládl talentové zkoušky na tělovýchovnou fakultu. Časem jsem si uvědomil, že bez sportovního prostředí to pro mě nebude fungovat. O dva roky později jsem nastoupil na katedru tělesné výchovy na Ostravské univerzitě. Každá situace má svůj význam a já při studiích začal pracovat jako asistent trenéra u mládeže v FC Baníku Ostrava. Kde jsem získával své první trenérské zkušenosti a zjistil, jak to vypadá na profesionální úrovni. Po ukončení bakalářského studia jsem se rozhodoval jak dál. Baník měl v té době finanční problémy a já potřeboval práci na plný úvazek. Ještě jsem si odskočil na sezónu do Špindlerova mlýna jako instruktor lyžování a potom hurá za trénováním do Prahy.

V Praze jsem během chvíle nastoupil jako osobní trenér ve Worldclass Health Academy. Velké množství trenérů a informací okolo mě bylo skvělým prostředím jak se vzdělávat a vyšlapávat si vlastní cestu světem pohybu. Začal jsem učit i skupinové lekce, stal jsem se jedním z Nike instruktorů pro Českou republiku. Vedle osobních tréninků jsem také vedl lekce Nike training club a lekce Flowinu. Na své cestě jsem měl ještě tři důležité milníky. První bylo potkat PhDr. Jiřího Čumpelíka, Ph.D., fyzioterapeuta, který mě naučil, jak detailně funguje tělo. Druhý byl otevření vlastního studia, kde můžu svoji práci a potenciál rozvinout na maximum. A třetí absolvování kurzu kouče s MgA. Magdalénou Vokáčovou, který mi ukázal, jak daleko lépe pracovat s lidmi během tréninku.

Můj sen se stal skutečností a já ve sportovním duchu učím lidi jak trénovat, jíst, regenerovat, sportovat a celkově zvedat kvalitu jejich života.

Vzdělání

  • 2009 – fotbalová licence UEFA C,B
  • 2012 – Bc. Tělovýchova a sport
  • 2012 – Kurz pro osobní trenéry a instruktory
  • 2013 – Nike instruktor
  • 2019 – Výcvik Koučink jako umění MgA. Magdaléna Vokáčová

Profesní činnost

  • 2009 – 2011 – asistent trenéra U14,U17 FC Baník Ostrava
  • 2012 – 2012 – instruktor lyžování Špindlerův mlýn
  • 2012 – 2015 – osobní fitness trenér a instruktor ve Worldclass Health Academy
  • 2015 – 2017 – osobní trenér v Jan Kareš Fitness
  • 2017 – spoluzakladatel pohybového studia Primal code

S čím Vám pomohu a jak pracuji:

Nejsem žádný milovník miliónu knižních teorií. Vše, co Vám předám, je prakticky ověřeno jak na mě, tak na mých klientech. Víc jak 10 let trénování, sbírání informací a filtrování nesmyslných teorií dalo vzniknout jedinečné kombinaci tréninku a přístupu.

Nebudu Vás extrémně nutit, ale ukážu Vám, jak motivovat sami sebe. Nebudu s Vámi dělat tisíce cviků na krásu a dojem, ale jednoduchými postupy Vás naučím, co to je cvičit a jak můžete cvičit i sami. U nás ve studiu nevytváříme lidi závislé na svém trenérovi, ale učíme Vás, abyste mohli být samostatní. Naučím Vás, že zvládat trénink je stejné jako zvládat život. Někdy to bolí, ale když to zvládnete, budete na sebe pyšní.

Zažijte se mnou trpělivý a precizní přístup, který ze začátečníků dělá zdatné a ze sportovců výkonné.

Přečtěte si